gerber bear grylls survival
Autor:
Data: 2013-02-28

Zapewne każdy fanatyk EDC ma w swoim wyposażeniu jakiegoś multitoola. To wszechstronne narzędzie ma dziesiątki zastosowań i przydaje się praktycznie każdego dnia.

Czasem ludzie pytają mnie dlaczego noszę przy sobie nóż czy multitoola. Być może takie narzędzia kojarzą im się tylko z przemocą lub ew. jak narzędzie do samoobrony. Ja im odpowiadam, że jak kupią sobie i będą nosić to nagle znajdą na to dziesiątki zastosowań każdego dnia. Przeważnie po zakupie własnego noża przyznają mi rację. Multitool jest o tyle lepszy że oprócz funkcji noża ma jeszcze kilkanaście innych. Oczywiście głównym narzędziem są kombinerki, ale często też można spotkać multitoole z wymiennymi pinami do przykręcania. Często zdarza mi się jednym moim toolem robię całą robotę, np. skręcanie mebli. Głównie z lenistwa, bo skrzynkę narzędziową mam w piwnicy i nie chce mi się po nią chodzić, a multitool jest zawsze przy pasku.

Jak na maniaka EDC przystało noszę również przy sobie małą latareczkę na jedną baterię AAA, która również bardzo często się przydaje. Mam też mały gaz obronny 15 ml. „na wszelki wypadek”. Wszystko to noszę w jednym pokrowcu przy spodniach. Takie rozwiązanie ma same zalety, dlatego że najpotrzebniejsze narzędzia, które mogą mi się przydać każdego dnia mam w jednym miejscu. Pokrowiec niema dużych wymiarów i codzienne noszenie go przy pasku jest wygodne. W momencie gdy zmieniam spodnie to wypinam pokrowiec z paska i wpinam go do drugich spodni.
Okazuje się, że firma GERBER również wyznaje podobną filozofię Every Day Carried, ponieważ całkiem niedawno wypuściła na rynek GERBER BG SURVIVAL TOOL PACK.
Są to trzy narzędzia spakowane w dedykowanym, profilowanym pokrowcu. Na owe narzędzia składają się pełnowymiarowy multitool, krzesiwo prętowe i mała latarka. Różnica w porównaniu do mojego zestawu to taka, że tutaj jest krzesiwo zamiast gazu. Można zatem wnioskować, że sprzęt jest stworzony z myślą o wyprawach w dzicz. Nie ma się co dziwić, bo nowy produkt Gerbera sygnowany jest nazwiskiem Beara Gryllsa, survivalowca głównie znanego z programów na Discovery Chanel.

 

GERBER BG SURVIVAL TOOL PACK od razu rzuca się w oczy gównie za sprawą tego profilowanego pokrowca, który został wykonany z tworzywa. W pokrowcu po środku jest miejsce na multitoola, a po bokach jest latarka i krzesiwo. Całość stanowi zwartą konstrukcję i nie ma mowy o tym, żeby coś wypadło. Latarka i krzesiwo wkładane są na wicisk, a multitool ma dodatkowo zapięcie zabezpieczające. W moim zestawie trzeba zdjąć pasek, aby przełożyć pokrowiec z jednych spodni do drugich. Tutaj jest to prostsze, bowiem zdejmujemy pokrowiec bezpośrednio z paska i przypinamy do drugiego.

 

gerber bear grylls survival gerber bear grylls survival gerber bear grylls survival

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *