multitool gerber steady
Autor:
Data: 2012-05-13

Na TVN Turbo jest taki program o gadżetach przeważnie dla facetów, w którym redaktorzy bawią się i testują różnego rodzaju nowinki rynkowe dla dużych chłopców. A firma gerber niedawno wypuściła na rynek multitool Gerber Steady, który moim zdaniem idealnie pasuje do tego programu. Najnowszy multitool Gerbera ma bowiem funkcję statywu do aparatu, a dzięki specjalnemu dokręcanemu modulowi – przyssawce można także doczepić telefon o płaskiej powierzchni.

Poza tym multitool nie różni się wiele od innych narzędzi tego typu. Posiada kombinerki i zestaw narzędzi. Wymiary i waga też nie odbiegają od standardów, można go zaliczyć do wagi średniej. W zestawie mamy nylonowy pokrowiec, który można doczepić do paska.

I teraz pytanie czy taki produkt ma w ogóle prawo bytu na rynku, czy znajda się na niego chętni, czy znajdzie zastosowanie?

A analizując swoje krótsze i dłuższe wycieczki w teren z aparatem stwierdzam, że multitool z funkcją tripodu, czy jak kto woli statywu to ciekawy pomysł. Zawsze mam ten sam problem w jakim miejscu i jak umieścić aparat tak by samowyzwalacz zrobił mi i mojej żonie zdjęcie.  Z racji, że przeważnie spacerujemy po Jurze Krakowsko częstochowskiej w okolicach zamku olsztyńskiego to często umieszczam aparacik na skałkach wapiennych, których wokoło jest pełno. Jednak jest spore prawdopodobieństwo, że aparat może się ześlizgnąć, a wtedy chyba bym się nie pogodził ze stratą mojego kochanego Lumixa LX5. Do tej pory jakoś sobie radziłem, podkładałem plecak, czy co tam miałem, ale zawsze to nie było to. W momencie gdy mamy przy sobie takiego multitoola z opcją statywu sprawa jest rozwiązana. Aparat spoczywa na stabilnie na trzech punktach podparcia i prawdopodobieństwo, że spadnie jest minimalne. Należy pamiętać, żeby nie wkręcać w statyw jakiś większych lustrzanek, bo po prostu gerber Steady ich nie utrzyma. Najlepiej trzymaja się aparaty, które mają śrubę mocującą po środku, gorzej jak jest z boku bo wtedy co cięższe aparaty nie trzymają pionu.

Nóżki statywu wykonane są z polimeru,  końcówki  posiadają antypoślizgową powierzchnię. Chowane są całkowicie w okładzinach multitoola, więc jak są złożone to w ogóle nie widać, że multitool ma dodatkową funkcję.

Jak weśniej wspomniałem jest możliwość dokręcenia do śruby dodatkowego modułu, tzw. przyssawki, która pozwala na doczepienie różnego rodzaju telefonów o płaskiej powierzchni. Końcówka jest oczywiście w komplecie z multitoolem.

Poza tym mamy standardowe narzędzia jakie możemy spotkać w popularnych multitoolach.

Zdaję sobie sprawę, że tego typu produkt nie jest dla każdego. To swego rodzaju wariacja w wykonaniu Gerbaera, ale moim zdaniem całkiem udana i wbrew pozorom funkcjonalna, zwłaszcza dla osób wędrujących z aparatem fotograficznym. Nie zawsze przecież chce nam się zabierać statyw ze sobą. To było głównym powodem sprzedaży mojego poprzedniego aparatu Nikona D80 – ciężkiej lustrzanki. Za każdym razem gdy się gdzieś wybierałem stawałem przed dylematem czy zabierać tak ciężki i bądź co bądź nieporęczny aparat. W rezultacie sprzedałem go i teraz mam fajnego compacta o dużych możliwościach.

Na pewno zaletą Gerbera Stedy jest jego funkcjonalność. Oprócz funkcji statywu mamy wszelkie narzędzia, które mogą przydać się na biwaku. Ostrze głowne do cięcia, kombinerki do naprawy sprzętu, otwieracz do butelek itd.

  • 12 funkcji
  • funkcja statywu do aparatu
  • uchwyt do aparatu/telefonu
  • głownia z ostrzem gładkim
  • głownia z ostrzem ząbkowanym
  • śrubokręty płaskie i krzyżakowe o różnych wielkościach
  • otwieracz do kapsli
  • kombinerki (cienka głowica)
  • nożyce do drutu
  • stal nierdzewna

ilość funkcji: 12
długość całkowita: 152mm
długość po złożeniu: 101
waga: 165g
typ Stali: 420J2 Stainless

 

multitool gerber steady multitool gerber steady multitool gerber steady
multitool gerber steady multitool gerber steady multitool gerber steady


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *