kuchenka esbit pocket stove
Autor:
Data: 2012-11-07

Wraz ze wzrostem zainteresowania survivalem rośnie popyt na tego typu produkty. Każdy, kogo interesuje survival i sztuka przetrwania wie jak wielka rolę odgrywa dobór odpowiedniego sprzętu. Musi on być jednocześnie niezwykle funkcjonalny i niezawodny, ale także jak najlżejszy i o możliwie małych gabarytach, dlatego, że przeważnie wszytko nosimy na własnych plecach, a w terenie liczy się każdy gram ekwipunku.

Z takiego założenia wychodzi także niemiecka firma Esbit, która zasłynęła z produkcji bardzo ciekawej kuchenki o nazwie Esbit Pocket Stove. Jak sama nazwa wskazuje kuchenka jest na tyle mała, że złożona z powodzeniem mieści się w kieszeni. Na początku mojej przygody z survivalem sam sobie taką nabyłem i pamiętam, że byłem z niej bardzo zadowolony. Esbit Pocket Stove  na pierwszy rzut oka nie przypomina typowej kuchenki, a raczej blaszane składane pudełeczko. I to jest właśnie cała tajemnica tego urządzenia, bowiem paliwem są małe białe kostki. Jest to paliwo stałe, które pali się długim równomiernym płomieniem. Jedna taka kostka powinna wystarczyć na zagotowanie szklanki wody, ale oczywiście wszystko zależy od warunków pogodowych. Może się zdążyć, że przy temperaturze znacznie poniżej zera nawet dwie nie wystarczają.

Wewnątrz kuchenki po złożeniu mieści się kilka kostek paliwa, zatem cały zestaw możemy mieć zawsze przy sobie. Kuchenka wykonana jest z galwanizowanej elektrolitycznie stali. Proces galwanizacji powoduje, że jest ona odporna na korozję i warunki atmosferyczne. Na rozłożonej kuchence można z powodzeniem postawić duże naczynie, należy jednak zwrócić uwagę na podłoże, aby cała konstrukcja była stabilna.

 

00209000_full_4 00209000_full_2 00209000_full_3


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *